Wałbrzyszanki bardzo udanie rozpoczynają kolejny piłkarski tydzień

Trwająca od sierpnia 2017 runda zasadnicza właśnie dobiega końca. Na ostatnie spotkanie najdłuższej części sezonu 2017/2018 wałbrzyskie akademiczki wybrały się do Łodzi, do obecnie piątego w tabeli SMS. W poprzednim sezonie to właśnie po wygranym 1:0 meczu w Łodzi, AZS PWSZ ostatecznie przypieczętował zdobycie brązowego krążka MP. Jesienią na Ratuszowej również lepsze okazały się nasze piłkarki. Ogólnie dotychczasowy bilans spotkań to trzy wygrane Wałbrzycha oraz jeden remis. Czy również dziś łódzki stadion okaże się szczęśliwy dla AZS PWSZ i po raz trzeci z rzędu naszym piłkarkom uda się zabrać komplet punktów SMS?

Nasz zespół zacznie w składzie: Krajewska, Gradecka, Kędzierska, Rędzia, Pluta, Jędras, Ratajczak, Klepatska, Szewczuk, Maciukiewicz, Kowalczyk.

Na rezerwie znalazły się: Klimek, Siwińska, Mesjasz, Dereń, Zawadzka, Rozmus, Basiak.

Trener Jasiński w dzisiejszym meczu postanowił wystawić rezerwowy skład. Podstawowa jedenastka przygotowuje się już na sobotni mecz Pucharu Polski w Łęcznej.

Pierwsze minuty spotkanie przebiegają spokojnie i na wyrównanym poziomie. Oba zespoły na razie sprawdzają rywalki oraz szukają okazji na dogodne akcję. Wałbrzyszanki zaczynają zyskiwać lekką przewagę na murawie. 11. minuta i nasz zespół rusza z akcją, faul i mamy rzut wolny. Rędzia ze stałego fragmentu gry bez problemów umieszcza piłkę w bramce. Prowadzimy 1:0.

Trafienie dodaje nieco pewności w grze wałbrzyszankom i teraz mają lekką przewagę zaczynają szukać kolejnych okazji. Dzisiejsze spotkanie to też bardzo dobra okazja do sprawdzenia się od początku właśnie dla zawodniczek, które normalnie mecze zaczynają na ławce rezerwowych. Gospodynie obejrzały już w dzisiejszym meczu dwie żółte kartki.

Ponad pół godziny gry za nami. Wałbrzyszanki starają się grać taktycznie i szukać kolejnych okazji na trafienia. Bilska drugiego gola była Rędzia, jednak piłka po strzale Ani poleciała nad bramką. Gospodynie jak na razie jedynie raz, w sytuacji sam na sam zagroziły bramce AZS PWSZ, Krajewskiej udało się jednak zapobiec zmianie wyniku. Natomiast w 45. minucie akcja gospodyń w naszym polu karnym i wałbrzyska bramkarka była już bez szans przy strzale SMS. Ostatecznie do przerwy mamy remis 1:1.

Po przerwie wałbrzyszanki wychodzą bez zmian. Szybka próba odrobienia straty sprzed przerwy jak na razie nie wychodzi naszemu zespołowi. Wałbrzyszanki miały okazję na strzał po rzucie rożnym, jednak piłka po dośrodkowaniu zostaje wybita. Obecnie na murawie obserwujemy grę bardziej wyrównaną niż w końcówce pierwszej części meczu.

Godzina gry za nami. Na tablicy wyników nadal 1:1. Gospodynie próbują szukać swoich okazji po rzutach rożnych, jednak wałbrzyska obrona skutecznie blokuje strzały. W międzyczasie na boisku za Plutę pojawia się Siwińska, która w 64. minucie w zamieszaniu pokonuje bramkarkę SMS i wyprowadza wałbrzyszanki na prowadzenie 2:1. Po chwili kolejne stałe fragmenty gry dla Łodzi, strzały okazuję się jednak niecelne.

Rozpoczyna się ostatni kwadrans spotkania na łódzkim stadionie. Na prowadzeniu nadal AZS PWSZ, SMS natomiast po stracie drugiej bramki zaczyna coraz mocniej atakować. W międzyczasie dwie kolejne zmiany w Wałbrzychu, schodzą Maciukiewicz i Klepatska, a wchodzą Dereń i Szewczuk. W końcówce nasze piłkarki coraz mocniej zaczynają bronić prowadzenia, gospodynie jednak cały czas starają się atakować. Ostatecznie wałbrzyszankom udaje się utrzymać wynik do samego końca i wygrywają z SMS 2:1.

W bardzo dobrych humorach wałbrzyskie piłkarki kończą zmagania w rundzie zasadniczej trwającego sezonu. Choć walka o kolejny komplet punktów nie była tak łatwa, jak mogło się wydawać, AZS PWSZ ani na moment się nie poddał i po starcie bramki „do szatni”, zaraz po przerwie zaczął szukać sposobu na odzyskanie prowadzenia. W drugiej części nasze piłkarki również nie miały wielu dobrych sytuacji strzeleckich, jednak udało im się odzyskać prowadzenie oraz skutecznie bronić dostępu do własnej bramki. Teraz AZS PWSZ czeka powrót do Wałbrzycha, a już w piątek rano nasze piłkarki ruszają na półfinał PP do Łęcznej.

W pozostałych meczach: Czarni – Mitech 2:0, Olimpia – Wrocław 2:1, Czwórka – Biała Podlaska 2:1, Unifreeze – UJ 2:3, Górnik – Medyk 3:2.

Wałbrzyski AZS PWSZ rundę zasadniczą kończy na czwartym miejscu (43 punkty; bramki 56:26). Poza wałbrzyszankami w grupie mistrzowskiej zagrają: Górnik (61 punktów), Medyk (52 punkty), Czarni (49 punktów), SMS (34 punkty) oraz Olimpia (27 punktów). Natomiast w grupie spadkowej zagrają: Mitech (24 punkty), UJ (23 punkty), Biała Podlaska (20 punktów), Unifreeze (13 punktów), Czwórka (13 punktów), AZS Wrocław (11 punktów). Wałbrzyskie akademiczki zmagania w play off rozpoczną w środę 2.05 od spotkania na Ratuszowej z SMS Łódź.