Pierwsze w 2019 roku wałbrzysko-krakowskie starcie za nami

Wałbrzyskie futsalistki, podobnie jak w dwóch pierwszych dniach półfinału AMP w Krakowie, również niedzielę rozpoczęły bezproblemowo. Mając już awans do finału AMP w Opolu, wałbrzyszanki w ostatnim dniu turnieju walczyły o jak najlepsze miejsce w klasyfikacji końcowej. W pierwszym, półfinałowym meczu AZS PWSZ pokonał UJD Częstochowa 3:0 (1:0), po golach Julity Głąb, Moniki Kędzierskiej oraz Małgorzaty Mesjasz. Tym samym nasz zespół znalazł się w finałowej walce, w której miał zmierzyć się z… UJ Kraków (w półfinale 7:0 z PŚ Gliwice). Dobrze znane kibicom już z poprzednich edycji AMP finałowe starcia Wałbrzycha z Krakowem, czyli aktualnych wicemistrzyń z mistrzyniami, okazało się dla wałbrzyszanek najbardziej wymagającym oraz najtrudniejszym spotkaniem minionego weekendu. Pierwsza połowa meczu przebiegała na wyrównanym poziomie oraz bezbramkowo. UJ dopiero w ostatniej minucie zdołał dwukrotnie pokonać Patrycję Urbańską. W drugiej połowie oba zespoły również długo szukały okazji na celne strzały. Lepiej grający Kraków tym razem dwukrotnie pokonał Jagodę Sapor, a na minutę przed końcem trafienie honorowe zaliczyła Klaudia Miłek. Ostatecznie w krakowskim finale AZS PWSZ przegrał z UJ 1:4 (0:2). Na rewanż przyjdzie czas w lutym w Opolu lub też w marcowym meczu ekstraligi na trawie…

Wałbrzyskie futsalistki półfinałowy turniej zakończyły na drugim miejscu, z sześcioma wygranymi i jedną przegraną na koncie oraz bramkami 53:7. Gratulujemy!