Dość nieplanowane zakończenie sezonu na Ratuszowej zaliczyły wałbrzyszanki

To już ostatnie spotkanie kobiecej ekstraligi w sezonie 2017/2018 na stadionie przy Ratuszowej. Na zakończenie tegorocznych zmagań wałbrzyskie akademiczki zmierzą się z ostatnim zespołem grupy mistrzowskiej, Olimpią Szczecin. W obu meczach rundy zasadniczej obecnego sezonu lepszy okazywał się AZS PWSZ, który na inaugurację rozgrywek w Szczecinie wygrał 5:2, a w listopadzie 2017 w Wałbrzychu 3:1. Czy uda się po raz trzeci z rzędu pokonać szczecinianki?

AZS PWSZ zacznie w składzie: Klimek, Aszkiełowicz, Mesjasz, Szewczuk, Siwińska, Zawadzka, Rędzia, Kędzierska, Rozmus, Głąb, Dereń.

Na rezerwie znalazły się: Gradecka, Pluta, Jędras, Klepatska, Kowalczyk.

Emilia Krajewska jest kontuzjowana i wałbrzyszanki grają dziś bez rezerwowej bramkarki.

Mecz rozpocznie się z 10-minutowym opóźnieniem ze względu na protest Olimpii, po tym jak PZPN nie przyznał szczeciniankom walkowera za pucharowe spotkanie z Sosnowcem.

Spotkanie z trybun oglądać będzie selekcjoner kadry seniorek, Miłosz Stępiński. Pierwsze minuty meczu wyrównane. Olimpia raz próbowała strzelać na wałbrzyską bramkę, piłka jednak poleciała obok. Pierwsza połowa jak na razie nie porywa, akcje przenoszą się spod jednej bramki pod drugą, jednak okazji na celne strzały jeszcze nie oglądaliśmy. Wałbrzyszanki próbują pokonać bramkarkę gości, jednak w zamieszaniu piłka wybita.

Ponad 20 minut gry już za nami i nadal na tablicy wyników 0:0. AZS PWSZ momentami zaczyna śmielej atakować, jednak niewiele z tego wychodzi. Gospodynie miały dobrą okazję, piłka jednak trafiła prosto w bramkarkę. W 27. minucie AZS PWSZ ma rzut karny. Do piłki podchodzi Mesjasz i pewnym strzałem jedenastkę zamienia na gola. Prowadzimy 1:0.

W kolejnych minutach wałbrzyszanki próbują szybko podwyższyć prowadzenia, ale wszystkie strzały okazują się niecelne. W 35. minucie piłka, po wyrzucie z autu, trafia do siatki, jednak sędzia odgwizduje spalonego. W końcówce pierwszej połowy wałbrzyszanki mają jeszcze kilka okazji na podwyższenie, jednak strzały albo są bronione albo mijają bramkę. Ostatecznie do przerwy AZS PWSZ prowadzi z Olimpią 1:0.

Po przerwie wychodzimy bez zmian, w Olimpii jedna zmiana. Już w pierwszych minutach mamy rzut rożny, jednak piłka po dograniu pod bramkę, w zamieszaniu zostaje wybita. Najpierw dobrą okazję na strzał psuje Zawadzka, a w 52. minucie wynik na 2:0 podwyższa Głąb. AZS PWSZ nie zwalnia i szuka kolejnej okazji, jednak zarówno z akcji, jak i po rogu nasze strzały zostają wybite.

AZS PWSZ nadal ma przewagę na murawie, jednak zaczyna szwankować nieco celność. Kolejne strzały w wykonaniu wałbrzyszanek albo lecą nad albo obok bramki. Ponad godzina gry za nami i na prowadzeniu nadal AZS PWSZ. W 66. minucie pierwsza zmiana, Kowalczyk wchodzi za Rozmus. 73. minuta akcja Olimpii, Klimek wychodzi z bramki, próbując wybić i zostaje minięta, strzał na pustą bramkę i AZS PWSZ prowadzi już tylko 2:1.

Kwadrans pozostał do zakończenia regulaminowego czasu gry. Kolejna akcja Szczecina i tym razem Klimek skutecznie łapie. Po chwili odpowiedź AZS PWSZ, marnujemy jednak stuprocentową sytuację na celny strzał. 83. minuta i zmiany w obu zespołach, w AZS PWSZ za Rędzię wchodzi Gradecka. Wcześniej po rogu dla gospodyń piłka została wybita. I kolejne zmiany, za Głąb i Dereń wchodzą Pluta i Klepatska. Dosłownie w ostatniej akcji dzisiejszego meczu, w doliczonym czasie Olimpia trafia jeszcze do wałbrzyskiej bramki. Ostatecznie AZS PWSZ remisuje z Olimpią 2:2.

Nie do końca tak miało wyglądać pożegnanie sezonu 2017/2018 na stadionie przy Ratuszowej. Choć pokonanie Olimpii nic nie zmieniłoby w sytuacji wałbrzyszanek, to jednak komplet punktów zawsze cieszy. Szczególnie, że właściwie już był nasz… Dosłownie sekundy dzieliły oba zespoły od zakończenia spotkania, kiedy szczecinianki wykorzystały zamieszanie po rzucie rożnym i wyrównały. O Szczecinie musimy jednak już zapomnieć, bo przed naszymi piłkarkami ostatnie w obecnym sezonie spotkanie ligowe. W następną niedzielę AZS PWSZ wybiera się do Sosnowca na spotkanie z nadal walczącymi o wicemistrzostwo Czarnymi.

W pozostałych meczach: Medyk – SMS 2:0, Górnik – Czarni 0:2, UJ – Czwórka 2:1, Unifreeze – AZS 1:5, Mitech – Biała Podlaska 4:3.