AZS PWSZ nieco odsunął się od podium

Po udanej lutowej wizycie w Poznaniu oraz zeszłotygodniowym remisie w starciu o trzecią lokatę na Ratuszowej z Czarnymi, na zakończenie 17. kolejki AZS PWSZ wybrał się w daleką podróż do Białej Podlaskiej. Zespoły w tabeli obecnie dzielą cztery miejsca oraz aż 19 punktów. Warto wspomnieć, że w poprzednim sezonie wiosną na wyjeździe wałbrzyszanki rozbiły AZS PSW 5:0. Nieco skromniej zakończyło się pierwsze tegoroczne spotkanie na Ratuszowej, które nasze piłkarki wygrały 2:1. A jak będzie dzisiaj ?

AZS PWSZ wychodzi w składzie: Sapor, Kędzierska, Mesjasz, Zawadzka, Szewczuk, Rapacka, Dereń, Kuciewicz, Głąb, Miłek, Fabova.

Na ławce usiadły: Piątek, Głowacka, Rędzia, Rozmus, Ostrowska, Zańko, Pluta.

Po kontuzji do kadry wróciła dzisiaj Natalia Piątek, do formy nadal wraca Sabina Ratajczak, brakuje również Anny Zając i Julii Kowalczyk.

Udany początek spotkania w wykonaniu wałbrzyszanek, już w pierwszych minutach Miłek miała szansę na otwarcie wyniku, jednak strzał okazał się niecelny. Kolejne okazje na pierwsze trafienie miała Fabova, jednak i drugiej z Klaudii nie udało się pokonać bramkarki Białej Podlaskiej. Gospodynie również miały swoje okazje, jednak bardzo dobre interweniuje w wałbrzyskiej bramce Sapor.

Za nami prawie 20 minut gry, a na tablicy wyników nadal 0:0. Zarówno Wałbrzych, jak i Biała Podlaska miały swoje okazje na strzały, jednak dobra postawa obu golkiperek oraz problemy z dokładnością pod bramką, sprawiają, że kibice nadal goli nie obejrzeli. Bardzo dobrą akcję przeprowadziła Głąb, jednak zagranie pod bramkę zakończyło się rzutem rożnym dla AZS PWSZ. Po rogu piłka została wybita.

Kolejne okazje dla wałbrzyszanek. Najpierw akcja Fabovej, podanie do nadbiegającej Rapackiej i Oliwia strzela prosto w ręce bramkarki AZS PSW. Kilka minut później dwa rzuty wolne dla AZS PWSZ, oba wykonuje Miłek i w obu przypadkach pewnie interweniuje golkiperka gospodyń. AZS PSW również próbuje szukać okazji pod bramką AZS PWSZ, jednak Sapor skutecznie wyłapuje piłkę. Tuż przed przerwą dobra okazja Fabovej, jednak strzał wybity. Ostatecznie AZS PWSZ do przerwy remisuje z AZS PSW 0:0.

Po przerwie w AZS PWSZ jedna zmiana, boisko opuszcza Kuciewicz, a w jej miejsce wchodzi Ostrowska. Pierwsze minuty po przerwie bardzo podobne do tych z pierwszej połowy. Stały fragment gry dla gospodyń i piłka zostaje skutecznie wybita. 56. minuta meczu i żółta kartkę za faul ogląda Miłek. Po chwili rzut wolny dla AZS PSW i piłka trafia w poprzeczkę. Kontra Wałbrzycha i strzał niecelny.

Godzina gry za nami i na boisku pojawia się Zańko za Głąb. Martyna przed szansą na strzał, jednak kolejną bardzo dobrą interwencją popisuje się golkiperka Białej Podlaskiej. Najpierw akcja gospodyń, a po chwili kontra Wałbrzycha i Miłek ostatecznie zablokowana. 68. minuta i do gry wchodzi Rędzia za Rapacką. Po chwili wałbrzyszanki w zmieszaniu trafiają do bramki, jednak sędzia odgwizduje faul i nie uznaje trafienia.

Kolejna nie wykorzystana okazja AZS PWSZ, z dystansu strzelała Dereń i bez problemów obroniła bramkarka gospodyń. Zaczynamy ostatni kwadrans od zmiany w AZS PWSZ, wchodzi Rozmus za Kędzierską. Trzy rzuty rożne dla Wałbrzycha i nadal nie udaje się umieścić piłki w bramce PSW. I jeszcze jedna zmiana, za Fabovą wchodzi Głowacka. Szansa Zańko i piłka po strzale mija bramkę. Zacięta końcówka, Dereń fauluje i ogląda czerwoną kartkę. Rzut wolny dla PSW i Sapor wybija na róg. Ostatecznie AZS PWSZ remisuje z AZS PSW 0:0.

W sobotnich meczach: Polonia – Olimpia 0:4, GKS – SMS 2:1, Czarni – AZS 5:0, UJ – Medyk 2:3, Mitech – Górnik 1:6.

Pierwsze w 2019 roku akademickie starcie nie do końca poszło po myśli wałbrzyskich piłkarek. Zarówno AZS PWSZ, jak i AZS PSW przez cały mecz toczyły dość wyrównaną walkę na boisku i szukały swoich okazji na strzały. Mimo jednak kilku dobrym sytuacjom podbramkowym, nasz zespół miał problemy ze skutecznym wykończeniem akcji czy też pokonaniem dobrze spisującej się bramkarki gospodyń. Biała Podlaska również kilka razy zagroziła wałbrzyskiej bramce, jednak Jagoda Sapor bez problemów interweniowała. Dość pechowa dla wałbrzyszanek okazała się końcówka spotkania, kiedy to czerwoną kartkę otrzymała Dereń, co prawdopodobnie wyeliminuje Dominikę z kolejnych spotkań. Za tydzień kolejne akademickie starcie, AZS PWSZ na Ratuszowej podejmie AZS UJ.