Kolejne rywalki z Półwyspu Iberyjskiego na drodze wałbrzyszanek

Jak na razie w Portugalii tylko futsalistki z Moskwy znalazły – patrząc na wynik bardzo skuteczną – metodę na zatrzymanie AZS PWSZ, w pozostałych trzech przypadkach nasz zespół nie pozwolił odebrać sobie wygranej i tym samym obecnie jest już w najlepszej „4” EIS. Choć dzisiejszy ćwierćfinał z gospodyniami turnieju Uniwersytetem Coimbra nie od początku układał się po myśli wałbrzyszanek. W pierwszej połowie mimo wielu starań, ani jedna z prób nie zakończyła się celnym trafienie. Dobre okazje miały m.in. Małgorzata Mesjasz, która trafiła prosto w bramkarkę oraz Dominika Dereń – strzał w poprzeczkę. Dodatkowo na minutę przed przerwą Portugalki zdołały pokonać Patrycję Urbańską i po pierwszej połowie przegrywaliśmy 0:1. W drugiej odsłonie spotkania wałbrzyszanki jeszcze mocniej zaczęły atakować i już w 23 minucie Małgorzata Mesjasz zdobyła wyrównującego gola, a 13 minut później dała prowadzenie AZS PWSZ. W 36 minucie podwyższyła jeszcze Dominika Dereń, a na pół minuty przed końcem meczu drugą bramkę zdobyła Coimbra. Ostatecznie AZS PWSZ pokonał Uniwersytet Coimbra 3:2 i zameldował się w piątkowym półfinale.

W walce o wejście do finału wałbrzyszanki zmierzą się z hiszpańskim Uniwersytetem Alicante, który w 1/4 wygrał z Uniwersytetem Munster 4:0 – ten mecz w piątek o 20:30 polskiego czasu. Do najlepszej „4” awansował również grupowy rywal Wałbrzycha, Uniwersytet z Moskwy (2:0 z Uniwersytetem Rouen), który o finał zagra z  AZS UJ Kraków (4:3 po rzutach karnych z Uniwersytetem Evora).

Warto wspomnieć, że wałbrzyszanki z trybun głośnym dopingiem wspierali polscy futsaliści z innych uczelni.