W najbliższy weekend nie zabraknie emocji związanych z występem naszych drużyn – w akcji zobaczymy zarówno młodziczki, jak i występujący w Ekstralidze zespół seniorek.

Jako pierwsza zmagania rozpocznie nasza młodzież, która w sobotę rozegra w Wołowie pierwszy turniej Ligi Wojewódzkiej Młodziczek. Rywalami AZS PWSZ Wałbrzych będą AZS Wrocław, Ślęza Wrocław i MKP Wołów. Liczymy oczywiście na dobrą grę naszych młodziczek – zachęcamy do trzymania kciuków!

W niedzielę natomiast po trzytygodniowej przerwie do gry wracają podopieczne trenera Kamila Jasińskiego, które podejmą na własnym boisku Mitech Żywiec. Rywal występuje w Ekstralidze od 2009 roku, a jego największym sukcesem było zajęcia trzeciego miejsca w tabeli końcowej sezonu 2015/16. Poprzednie rozgrywki to dla Mitechu 7. pozycja na finiszu, natomiast obecnie zespół z Żywca jest po siedmiu kolejkach przedostatni z dorobkiem 4 punktów (1 zwycięstwo, 1 remis, 5 porażek). W kończącej się właśnie przerwie na mecze reprezentacji Polski naszemu przeciwnikowi doszedł kolejny po dość przeciętnej formie i niskiej pozycji w tabeli problem w postaci zawirowań na stanowisku trenera – z funkcji szkoleniowca zrezygnował Robert Sołtysek, którego zastąpiła dotychczasowa zawodniczka Mitechu Ewelina Prokop. Jak ta zmiana wpłynie na grę drużyny z Żywca i czy będzie ona w stanie przeciwstawić się wyżej notowanemu zespołowi AZS PWSZ Wałbrzych? Na te i inne pytania odpowiedzi poznamy już w niedzielę! Zapraszamy wszystkich na godzinę 11 na stadion przy ulicy Ratuszowej i prosimy o wsparcie i doping! Dla wszystkich natomiast, którzy nie będą mogli tego dnia być obecni na meczu, transmisję przeprowadzi na swoim profilu na Facebooku portal Sportowy Wałbrzych TV!

https://www.facebook.com/sportowywalbrzych/