Nowy trener, nowe zawodniczki, nowe rywalki

Najbliższy weekend to start II ligi i początek nowego sezonu dla AZS PWSZ II Wałbrzych. W naszej drużynie doszło do sporych zmian. Nowym trenerem został Jacek Grabowski. Kadrę uzupełniły zawodniczki z trzecioligowej Victorii Aglomeracji. Dochodzić będą do tego zespołu także piłkarki rezerwowe z ekstraligi oraz nasze utalentowane młodziczki. Nie powinno być więc kłopotu z kadrą na poszczególne mecze. Po wycofaniu się z II ligi Darboru Bolesławice pozostanie w niej 11 drużyn: 5 ze Śląska (ROW, SWD Wodzisław, Rekord BB, Mitech II, KKS Zabrze), 4 z Dolnego Śląska (AZS PWSZ II Wałbrzych, Miedź, AZS II Wrocław, Bielawianka), 2 z Opolszczyzny (Gwiazda Prószków i Unia Opole). Beniaminki to ROW, Bielawianka i Unia.

Faworytem jest ROW Rybnik, który mówi głośno o awansie do I ligi. I ma ku temu podstawy. Świadczy o tym styl w jakim wygrał silną III ligę śląską. Świadczy o tym kadra, w której są byłe zawodniczki naszego klubu (Sobkowicz, Botor, D. Pluta i Lizoń). Już sama obecność Agaty Sobkowicz zwiastuje sporo goli. Swoje ambicje mają Rekord i Miedź, ale trudno przypuszczać, by ktoś mógł dorównać Rybnikowi. My jesteśmy ciekawi jak zaprezentuje się na tym szczeblu Bielawianka, która ma w kadrze kilka młodziutkich reprezentantek kraju. I też spore ambicje.

AZS PWSZ II zaczyna nowy sezon meczem w Żywcu z Mitechem II, w II kolejce 2.09 podejmuje w derbach Miedź Legnicę. A potem znowu wyjazd na Śląsk do Wodzisławia. Celem drużyny jest miejsce w środku tabeli i przede wszystkim ogrywanie piłkarek, które mogą być szerokim zapleczem dla drużyny z ekstraligi.