Wałbrzyszanki są już w ćwierćfinale EIS

Kolejny bardzo udany dzień AZS PWSZ w portugalskiej Coimbrze. Po wczorajszym dniu wolnym i regeneracji, dziś nasz zespół w pełnej gotowości ruszył do walki o najlepszą „8” tegorocznych igrzysk studenckich. Spotkanie barażowe z Uniwersytetem Berneńskim rozpoczęło się od dość wyrównanej gry obu ekip. Już w 6. minucie wałbrzyszanki mogły wyjść na prowadzenie, jednak próby Anny Rędzi i Katarzyny Rozmus były niecelne, a strzał Dominika Dereń został zatrzymany na linii bramkowej. Na pierwsze trafienie naszych futsalistek musieliśmy poczekać do połowy pierwszej części meczu (gra się po 20 minut), a wynik otworzyła Anna Rędzia. Chwilę później prowadzenie podwyższyła Małgorzata Mesjasz, a jeszcze przed przerwą ponownie trafiła Anna Rędzia i było 3:0 dla AZS PWSZ. Drugą część spotkania wałbrzyszanki rozpoczęły już zdecydowanie pewniej, choć cały czas starały się grać ostrożnie, unikając niepotrzebnych fauli. Jako pierwsza po przerwie trafiła do siatki Monika Kędzierska. Czterobramkowe prowadzenie nie wystarczyło AZS PWSZ, który w ostatnich 10 minutach gry podwoił wysokość wygranej. Szwajcarską bramkarkę pokonały kolejno Julita Głąb, Anna Rędzia oraz dwukrotnie Małgorzata Mesjasz (Ania i Małgosia zaliczyły po hattricku w tym meczu). Ostatecznie Wałbrzych pokonał Berno 8:0 i awansował do czwartkowego ćwierćfinału. Naszymi rywalkami będą gospodynie turnieju, Uniwersytet Coimbra.

W „8” znalazł się również AZS UJ Kraków, który wygrał dziś z zespołem z Norwegii 11:1 i w ćwierćfinale zmierzy się z Uniwersytetem Evora. W pozostałych meczach 1/4 Uniwersytet Rouen zagra z byłymi grupowymi rywalkami AZS PWSZ, Uniwersytetem z Moskwy, a Uniwersytet Munster (pokonał 5:0 w barażu Tel Aviv) z Uniwersytetem Alicante.