Brązowy medal EIS 2018 na pewno trafi do Polski

Futsalowy finał Europejskich Igrzysk Studenckich 2018 nie dla wałbrzyskiej ekipy. Mimo walki i starań AZS PWSZ w półfinałowym starciu nie udało się pokonać zdecydowanie mocniejszego i bardziej futsalowego składu z Hiszpanii. Mecz z Uniwersytetem Alicante od początku nie układał się po myśli wałbrzyszanek. Jeszcze przed upływem pierwszej minuty Hiszpanki wyszły na prowadzenie, a po zaledwie pięciu minutach gry AZS PWSZ przegrywał już 0:3. To jednak nie był jeszcze koniec naszego nieszczęścia, bo Alicante przed upływem 13 minuty zdołało strzelić jeszcze dwie bramki. Nieco nadziei na lepszy rezultat w końcówce pierwszej połowy dodały Anna Rędzia i Małgorzata Mesjasz, które celnymi trafieniami zmniejszyły stratę do 2:5. Po przerwie Alicante nadal miało przewagę i dyktowało warunki gry, a AZS PWSZ starał się jak mógł gonić wynik. W drugiej połowie zobaczyliśmy dwie kolejne bramki, niestety obie dla Hiszpanii. Ostatecznie w meczu półfinałowym AZS PWSZ przegrał z Uniwersytetem Alicante 2:7 i pozostała mu walka o brązowy medal EIS 2018. W sobotnim tzw. „małym finale” wałbrzyszanki zmierzą się z dobrze znanym z ekstraligowych boisk oraz AMP AZS Uniwersytet Jagielloński (w półfinale Kraków przegrał z Moskwą 2:4). Czeka nas więc starcie akademickiego mistrza z wicemistrzem kraju z roku 2018 i na odwrót z roku 2017.

Natomiast w futsalu mężczyzn o III miejsce zagra Uniwersytet Stanowy Tibilisi (Gruzja) z Uniwersytetem Coimbra (Portugalia), a w finale Uniwersytet Minho (Portugalia) z Uniwersytetem Malaga (Hiszpania). A w meczu o 17. miejsce Uniwersytet Przyrodniczy Wrocław zmierzy się z Uniwersytetem Warszawskim.