Wałbrzyskie akademiczki nie tylko pokonały PSW, ale również „nadrobiły” bramki z Radomia

Po zeszłotygodniowej, wymuszonej warunkami pogodowymi, pauzie i przełożeniu meczu z mistrzyniami kraju na inny termin, wałbrzyszanki wracają do ekstraligowych zmagań. W pierwszym z trzech spotkań, jakie piłkarki zagrają jeszcze przed końcem marca (poza dzisiejszym meczem, gramy w środę u siebie z UJ Kraków oraz za tydzień na wyjeździe z Mitechem), w Białej Podlaskiej zmierzymy się z ósmym w tabeli AZS PSW. W dotychczasowych meczach dwa razy wygrał AZS PWSZ, dwa razy AZS PSW oraz we wrześniu 2017 na Ratuszowej było 0:0. A jak będzie dziś w Białej Podlaskiej ?

AZS PWSZ wychodzi w składzie: Klimek, Szewczuk, Zawadzka, Mesjasz, Aszkiełowicz, Siwińska, Dereń, Rędzia, Rapacka, Ratajczak, Głąb.

Na ławce znalazły się: Krajewska, Pluta, Klepatska, Maciukiewicz, Rozmus, Kowalczyk.

Rozpoczynamy spotkanie. Pierwsza akcja gospodyń i strzał broni Klimek. Wyrównana gra obu zespołów. Biała Podlaska miała już rzut wolny, jednak strzał niezbyt mocny i wałbrzyska bramkarka spokojnie łapie piłkę. Faul Aszkiełowicz i kolejny wolny dla PSW, strzał nie przynosi jednak efektu. Dobra okazja Siwińskiej i piłka po strzale mija słupek. Wałbrzyszanki skutecznie bronią dostępu do własnej bramki.

Pierwszy kwadrans za nami i nadal bez bramek. 17. minuta rzut wolny dla AZS PWSZ i Dereń bez problemów trafia do siatki. Prowadzimy 1:0. Biała Podlaska próbuje szybko wyrównać, jednak wałbrzyszanki skutecznie pilnują dostępu do własnej bramki. Przed szansą Głąb i piłka trafia w słupek. Julita kilka minut później naprawia swój wcześniejszy błąd i w 26. minucie podwyższa prowadzenie na 2:0.

Wałbrzyskie akademiczki skutecznie się bronią i równie dobrze radzą sobie pod bramką rywalek. Zaledwie trzy minuty nasz zespół potrzebował by wyjść na 3:0. Strzelczynią trzeciej bramki Dereń. AZS PWSZ ma lekką przewagę na murawie i spokojnie kontroluje grę. Kolejna szansa dla Wałbrzycha, jednak po rogu piłka leci nad poprzeczką. W końcówce zamieszanie pod wałbrzyską bramką i Klimek w ostatniej chwili łapie piłkę. Do przerwy AZS PWSZ prowadzi z Białą Podlaską 3:0.

Po przerwie AZS PWSZ wychodzi bez zmian. Faulowana Dereń i Dominika na chwilę musi opuścić boisko. 50. minuta i… rzut karny dla AZS PWSZ. Jedenastkę pewnie na gola zamienia Mesjasz, 4:0. Po chwili PSW próbuje strzelać, jednak piłka mija bramkę. Poza próbami strzałów, AZS PWSZ również bardzo skutecznie pilnuje dostępu do bramki. Rzut wolny dla PSW i najwyżej wyskakuje Mesjasz, która wybija piłkę.

Godzina gry za nami i pierwsza zmiana w AZS PWSZ, za Ratajczak wchodzi Rozmus. W 64. minucie bardzo dobra akcja wałbrzyszanek, podanie Dereń pod bramkę i piłka ostatecznie zostaje wyłapana przez bramkarkę gospodyń. AZS PWSZ spokojnie kontroluje grę i bez większych problemów odpiera ataki PSW. Druga zmiana w wałbrzyskich szeregach, do gry wchodzi Kowalczyk za Rapacką.

Biała Podlaska stara się jeszcze atakować, ale wałbrzyszanki spokojnie bronią dostępu we własne pole karne. Trzecia zmiana w AZS PWSZ, za Szewczuk wchodzi Pluta. Po chwili stały fragment gry dla PSW i po strzale piłka trafia prosto w… Dereń. Na boisku za Dominikę pojawia się pierwszy raz po kontuzji Maciukiewicz. Chwila nieuwagi gospodyń i w 82. minucie wychodzimy na 5:0 po strzale Mesjasz. I kolejna zmiana, za Rędzię wchodzi Klepatska. W końcówce jeszcze dobra, choć z problemami interwencja Klimek. Kończymy akademickie starcie i AZS PWSZ pokonuje AZS PSW 5:0.

Wałbrzyskie akademiczki z podwójną mocą przystąpiły do dzisiejszego spotkania i po wyrównanym początku meczu oraz kilku groźniejszych atakach rywalek, w kolejnych minutach zaczęły nie tylko same śmielej atakować, ale również sukcesywnie zdobywać kontrolę nad grą. AZS PWSZ wystarczył niecały kwadrans, żeby pewnie wyjść na prowadzenie i zbudować odpowiedni dystans nad Białą Podlaską. Po wysokim prowadzeniu do przerwy, wałbrzyszanki w drugiej części równi skutecznie przypieczętowały wygraną i teraz spokojnie mogą wracać do domu z kompletem punktów oraz szykować się na kolejne akademickie starcie. Już w środę na Ratuszowej podejmiemy krakowski UJ.

W pozostałych meczach: UJ – Wrocław 1:2, Górnik – Mitech 4:1, Medyk – SMS 5:0, Unifreeze – Czarni 1:3, Czwórka – Olimpia 2:3.