Wałbrzyskie futsalistki nie miały łatwej drogi po półfinału

Po bardzo udanym piątku, PWSZ drugi dzień zmagań w finale AMP rozpoczął od starcia z najtrudniejszym z grupowych rywali, UJ Kraków. W niedawnym półfinale wałbrzyszanki przegrały z Krakowem 1:6 i zostały pozbawione szansy na pierwszą „4” turnieju. Również dziś nasze futsalistki musiały uznać wyższość mistrzyń kraju, ulegając UJ 0:1 (0:0). Tym samym PWSZ w grupie D zajął II miejsce, z 6 punktami na koncie i bramkami 8:4.

W ćwierćfinale nasz zespół trafił na zwycięzcę grupy A, UAM Poznań (mistrzynie AMP 2014 i 2016 oraz liderki grupy północnej ekstraligi futsalu). Spotkanie przebiegało na bardzo wyrównanym poziomie i dopiero tuż przed przerwą poznanianki zdołały wyjść na prowadzenie. Wałbrzyszanki, dzięki Dominice Dereń, tuż po przerwie nadrobiły stratę, a później do bramki trafiły jeszcze Sabina Ratajczak i Julita Głąb. Ostatecznie Wałbrzych pokonał UAM Poznań 3:1 (0:1) i jest już w najlepszej „4” AMP. Jutro o godzinie 9, w meczu półfinałowym zagramy z Uniwersytetem Gdańskim (III miejsce w grupie północnej ekstraligi futsalu).