Wałbrzyszanki nie były gościnne dla reprezentantek kraju

Korzystając z przerwy w rozgrywkach ekstraligi kobiet, AZS PWSZ na bocznym boisku przy Ratuszowej rozegrał dziś spotkanie kontrolne z przebywającą na krótkiej konsultacji w wałbrzyskim Aqua Zdrój kadrą U19 (w składzie której są dwie nasze piłkarki Jessica Pluta i Marcjanna Zawadzka). Mecz nieco lepiej rozpoczęły reprezentantki, wychodząc szybko na prowadzenie 1:0 (gol Marcjanny Zawadzkiej). Wałbrzyszanki do remisu doprowadziły w 17 minucie, po strzale Małgorzaty Mesjasz. Powtórkę sytuacji mieliśmy w końcówce połowy. Najpierw rywalki trafiły na 2:1 (ponownie Marcjanna Zawadzka), a w 44 minucie wyrównała Dominika Dereń i do przerwy był remis 2:2. W drugiej części kibice zobaczyli tylko jedną bramkę, której autorką była Małgorzata Mesjasz. Ostatecznie AZS PWSZ wygrał z kadrą U19 3:2.

AZS PWSZ Wałbrzych – Polska U19 3:2 (2:2)
Bramki: Małgorzata Mesjasz 2, Dominika Dereń – Marcjanna Zawadzka 2
AZS: Krajewska, Szewczuk, Kędzierska, Mesjasz, Rędzia, Ratajczak, Rozmus, Rapacka, Klepatska, Głąb, Dereń oraz Jędras, Maciukiewicz, Basiak.